Kettős ​kereszt (#Wetoo 1.) 53 csillagozás

Robin O'Wrightly: Kettős kereszt

A ​rémálomban egyetlen jó dolog van: az ébredés.
Kivéve, ha a valóság szörnyűbb, mint az álom.

A Gyilkos emlék kisregényben két nő idővonala tárul elénk, az egyikük, Connie V. Marshall, fotós már túl van élete legdurvább cselekményén: ámokfutást végzett egy irodában, maga után hagyva 15 áldozatot. A másik, Shauni Hullivan, nyomozó pedig még előtte áll a saját legdurvább élménye feldolgozásának: miért lát rettenetes rémálmokat nemi erőszakról és képtelen lefeküdni férfiakkal? Két nő üldözi a gólemét, egymást és végül önmagát. Mindeközben nem is sejtik, hogy sorsuk több szálon kapcsolódik össze, mint azt hitték… Mindketten a saját poklukból indulnak, de eljutnak a saját Paradicsomukba a végén?

A Tinnitusz novellában egy házaspár konfliktusa egy buli után bontakozik ki, amikor nem várt vendégeik érkeznek… Ismerik-e egymást annyira, hogy megmentsék az életüket?

A Testcserés számadás előzetes egy nagyon megosztó és bizarr erotikus-misztikus lélektani… (tovább)

Az Álomtalanítás című könyv bővített, módosított kiadása.

Eredeti megjelenés éve: 2018

196 oldal · ISBN: 9786155668302 · Illusztrálta: Szabó Borka
196 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786150013107 · Illusztrálta: Szabó Borka

Nikolett0907 P>!
Robin O'Wrightly: Kettős kereszt

„A szabad akarat hatalom, olyan erő, mely életet adhat, de meg is foszthat tőle.
Minden lélek maradjon meg a saját testében, ne akarjon mássá válni vagy másokat irányítani…
Mert elveszti…
Önmagát…
És mindenki mást is, akit szeret.
Aztán azt is, amiért dolgozott.
Mindent az égvilágon.”

Azt hiszem, ez az a könyv, amitől rettegtem eddig és mégis nagyon tetszett.
Maga a kötet témája is tabunak számít, de ahogy elém tálalta az írónő, egyszerűen lélegzetelállító.
Pontosan értettem és éreztem azt a fájdalmat ami megbújik a sorok között.
És azt hiszem – bár nem értem magamat – a kedvencek között landolt.
Ami a karaktereket illeti, szerethetőek, de nagyon változatos érzelmeket hoztak felszínre, hisz egyszerre éreztem sajnálatot és dühöt is.
Annyira a hatása alatt állok most is, hogy egy normális értékelést sem tudok megírni, ezért egyenlőre ennyit írok ide és ha lenyugodtam folytatom.

Kedves Írónő!

Anno nagyon örültem mikor személyes kereteken belül, egy beszélgetéssel egybefonva vehettem meg tőled a könyvet és ráadásul dedikáltan.
Akkor egy nagyon intelligens és különleges humorú személyt ismertem meg, akit facebookon azóta is töretlenül követek.
De evvel a könyvel bebizonyítottad, hogy a lelked nagyon összetett és gyönyörű.
Mintha egy meleg kávé mellett, mesélted volna el az olvasottakat és szinte éreztem, ahogy csak rád tudok összpontosítani. Kevés író mondhatja el magáról, hogy így tud hatni rám. Tehát egy nagy rajongót köszönthetsz a személyemben és még mindig a reggeli kávém mellé te biztosítod a napi induláshoz kellő humort. ♥
Köszönöm.

Csodás alkotással teli napokat kívánok!

Üdvözlettel, egy olvasód :)

Robin O'Wrightly: Kettős kereszt

Nekem ez a kisregény most is ugyanúgy tetszett, mint első olvasáskor, habár még mindig nagyon rövid, de élvezhető, sőt szerethető is. :) Gyorsan lehet vele haladni, hamar a bűvkörébe rántja a könyv az olvasót, bár nem egy könnyed témát boncolgatott az írónő, azért a humort se hagyta ki belőle, amik jó párszor meg is nevetettek. :D Már sokszor említettem, hogy Robin O'Wrightly az egyik legnagyobb hazai kedvenc írónőm lett, és végre múltkor személyesen is találkozhattam vele, ami teljesen feldobta a napjaimat. :)
De visszatérve a könyvre, még mindig nagyon bírom Shaunit, és Saraht is, amilyen szabadszájú volt ez a két nő, mindketten lenyűgöző személyiségek, és nem semmi, amin keresztül kellett menniük, mindkettőjüknek adódtak kisebb nagyobb problémái. :) De mégis megtudtak nevettetni egy-egy beszólással. :D Nagyon csípem őket, de még Franket is, és Richardot is. Conniet is bírom, de nagyon sajnálom is, nem ezt a sorsot érdemelte volna. :/ Nem bántam meg, hogy elolvastam, mert annak ellenére, hogy rövid nekem nagyon is tetszett, és az írónő stílusa is. :-D Még több ilyen jó könyvet! :-D

link

Gorkie P>!
Robin O'Wrightly: Kettős kereszt

Picurkát vegyes érzéseim vannak, de összességében örülök, hogy elolvastam.

Az első történet tetszett a legjobban. Nagyon jól fel lett építve, tetszett a csavar is a végén. Viszont, amikor spoiler

A Tinnitusznál sajnos, belefutottam egy spoilerbe, így nem volt meglepetés. Ez valószínűleg, sokat rontott az élményben, de ez nyilván nem a kötet hibája.

A harmadik történet nagyon ütős, érdekes elgondolás, csak sajnos, Sarah nem tudta magát megkedveltetni velem. Ha valakinek ilyesmiben gyakorlata van és ezzel foglalkozik, úgy gondolom, talpraesettebbnek kell lennie és fel kell készülnie bármilyen eshetőségre. Lehetséges, hogy a teljes történetét olvasva megváltozna a véleményem, de ebben a formában nem tudok azonosulni vele.

Mindent összevetve, remek témákat dolgoz fel, változatos karakterekkel. Amiket írtam, valószínűleg, egyéni nézőpont kérdése. :)

196 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786150013107 · Illusztrálta: Szabó Borka
Anarchia_Könyvblog>!
Robin O'Wrightly: Kettős kereszt

Robin O’Wrightly tabudöngető könyvet hoz az olvasók elé, melyek tele vannak sérelemmel minden értelemben és ha erőszak áldozatai lettünk, ha nem akkor is át tudjuk érezni, hogy mi is zajlik le egy erőszakot átélt személy lelki világában. Erkölcsileg újra lehet építeni a minket körülvevő falakat? Lelkileg mekkora megrázkódtatást bírunk el?

Teljes ajánló: https://anarchiakonyvblog.wordpress.com/2018/04/06/robi…

Chris_Land I>!
Robin O'Wrightly: Kettős kereszt

Engem a „Gyilkos emlék” története ragadott magával igazán, ahol a gondolatok, a fogalmazásmód, az érzések és a cselekmény, mind átjöttek. Azonnal és végérvényesen!
Igen, ezek a nők! Erősek, kitartóak, eltökéltek, akik remélnek, majd egy adott pillanatban valami miatt megtörnek, s az ellenkezőjére fordul a lelkükben minden. Az írónő egyetlen mondatban megfogalmazta a lényeget: „A testét börtönbe zárhatták, de a lelkét nem.”
És bármilyen furcsán hangzik: a nők valóban képesek a kezükbe venni az irányítást, mi több, így vagy úgy, de lezárni mindazt a borzalmat, ami velük történt meg, holott tudják jól, hogy míg világ a világ, sosem felejtenek.
Szörnyű, de néha én is híve vagyok a „fogat fogért” elvnek, és azt kívánnám, hogy az elkövetővel szemben mindaz történjen meg, amit ő tett! És igen, éljen a továbbiakban vele!
Amúgy színigaz életigazságokat találtam a könyvben. Vannak olyan dolgok az ember életében, amit szó szerint kitöröl az agyából. Ott van az, mégis pokolian messze tőle, mert elzárta a külvilág elől azokat, talán egy egész életre. Aztán kiderül, hogy mégsem! Mert egyszer csak jön valami, s rémleni kezd a dolog. Nem tér vissza a tudatalattiból az egész emlékkép egyszerre, mert kezdetben csupán apró cafatok állnak az illető rendelkezésére, amiből, akár a puzzle, össze kell illeszteni az eseményeket, s lassan, de biztosan összeáll majd az a kép, amelyben újfent nem lesz köszönet.
LélekTesó… nekem Connie V. Marshall története bizonyította be, hogy mi nagyon is egyek vagyunk, ha hiszed, ha nem! Köszönöm ezt a kisregényt, mely egyértelműen KEDVENC!

Viktória_Erdei P>!
Robin O'Wrightly: Kettős kereszt

Az első történet nagyon tetszett. Teljesen beszippantott. Sajnos még mindig tabunak számít a könyv témája. A két nő karakterét jól felépítette az írónő. Néhány beszólásaikon jókat mosolyogtam. Egy újabb magyar írónővel bővült a kedvencek listám.

luthienlovemagic IP>!
Robin O'Wrightly: Kettős kereszt

Sokáig gondolkoztam, mit írjak erről a könyvről, mert tetszett a téma, az irány, amin a könyv elindult, de a megvalósítás nem volt az igazi, legalábbis a két novella esetében. Főleg a Gyilkos emléknél éreztem ezt. Sok volt a magyartalan szórend, néhol értelmetlen szavak is előfordultak, és egy kis kapkodást is éreztem rajta. A Tinnitusszal nem írástechnikailag volt problémám. Az elsőhöz képest rendben volt ezen a téren, viszont itt az írói megoldást, álom az álomban, éreztem nem túl szerencsésnek. Egyrészt sablonosnak érződött, másrészt kissé becsapottnak éreztem magam a végén.

A regényrészletnél viszont erőteljes minőségi javulás tapasztalható, látszik, hogy a novellák és a regény megírása között sokat fejlődött a szerző, ami jó. Sokat javított nálam a kötet megítélésén. Ami nagyon tetszett az előzetesben az az ötlet, és az, hogy a szerző következetesen valósítja meg. Jó kedvcsináló a teljes regényhez, amire ezután nagyon kíváncsi vagyok.

A szerző könyvhöz készült rajzai is nagyon tetszettek, mert jól kiegészítik a történeteket. Nagyon szeretem a fekete-fehér rajzokat.

Bővebben:

l_moni>!
Robin O'Wrightly: Kettős kereszt

Azt hiszem, új kedvenc írónőt találtam. Már ért bennem ez az érzés de ezzel a könyvvel végképp eldőlt.
Szenzációs a könyv.
Imádom a romantikus könyveket, a humorosokat de a krimi és pszicho könyvek nem a kedvenceim. De van olyan író akiért érdemes kivételt tenni!
Bővebben:

Köszönöm szépen @Borka_V_Szabó. Imádtam, kedvenc lett ez is :)

ui:most megúszták a sütik :D

Laura_Bakos P>!
Robin O'Wrightly: Kettős kereszt

Én nagyon kedvelem Robin O'Wrightly könyveit, és elhatároztam, hogy az összes, eddig megjelent regényét kiolvasom. Még akad pár, ami hátra van, köztük volt a Wetoo, amiről sok jót olvastam, ezért helyeztem tavaly előtérbe, de félre kellett tennem más művek miatt, csak idén fejeztem be. Az Emlékkönny után a Gyilkos emlék lett hivatalosan is a kedvencem az írónőtől, bár erős holtversenybe került az Andrea&Andrea című narrációs szatírájával. Utóbbiakat is szeretem, mert viccesek és remek kikapcsolódást nyújtanak egy fárasztó nap után, de a lélektani valahogy sokkal jobban közelebb került hozzám. Nem tudom, miért, de valahogy úgy érzem, izgalmasabb a cselekmény, a fogalmazásmód olvastatja magát, a karakterek szimpatikusabbak és teljesen beszippant. Ilyen leírós téren eléggé erős a szerző, mert nagyon jól tud fogalmazni. (Megjegyzés: szerintem több ilyet kellene írnia.)
Így jártam a Wetoo-val is. Leültem, olvastam, olvastam, és a végén azt vettem észre, hogy elfogytak az oldalak.

Hű.
Drága @Borka_V_Szabó !
Menj ki a fényre! Ne bújkálj a sötétben, mert ezt MINDENKINEK olvasnia kell!!

Tetszett, hogy nem egy történetet ismerhettünk meg, néhol drámai, néhol fájdalmas, olykor boldog és megnyugtató véggel lezárva.
Első körben, azt hiszem a Gyilkos emlék vált a kedvencemmé, jó volt belelátni a két traumát elszenvedett fél világába, miközben mindkettejük külön-külön sorsszálon futott. De mégis egyben futott össze minden.
Nagyon jó volt olvasni Sarah történetét, s alig várom, hogy hosszabban olvashassam a Testcserés Számadást.
Izgalmas az, amikor valami nem úgy sül el, ahogyan azt gondoltad, muszáj vagy sodródni az árral. A második részlet hatalmas volt, bár ezt Sarah a későbbiekben nagyon megsínyli lelkileg.

Mindent összevetve:
Remekre sikerült, izgalmas, változatos, rohadt pörgős és akciódús. Együtt sodor a szereplőkkel, érzelmileg és lelkileg is!
Humorban szétteng, de rengeteg olyan gondolat lapul meg a lapok között, amely az olvasó gondolkodásmódján is képes változtatni!
Kissé pszicho, néhol thriller, de mindenképp valós.
Emberi sorsok, embernek, emberekről.
Mert mindenki áteshet ezen…
Nincs kivétel.

Azta! Remek volt! Köszönöm, hogy olvashattam!
Olvassátok!!!

Blogos bejegyzés; hamarosan…

l_moni>!

Bárhova is sodorjon a döntésed, sosem leszel egyedül.

Laura_Bakos P>!

Ashley_Redwood>!

A szabad akarat hatalom, olyan erő, mely életet adhat, de meg is foszthat tőle.
Mert elveszti…
Önmagát…
És mindenki mást is, akit szeret.
Aztán azt is, amiért dolgozott.
Mindent az égvilágon.

Smurfettereads>!

Elcsodálkozott rajta, milyen könnyű volt, és mégis milyen visszavonhatatlan. Innentől kezdve már nem lesz ugyanaz az ember.

Smurfettereads>!

– És ez nem is a tárgyhoz tartozik! Mindenkinek van választása, hogy a jó és a rossz között döntsön. Az élet egy szemétláda, de nem kötelező szemétként élni!

Ashley_Redwood>!

Ha tele van a fej, ki kell üríteni. Ha könnyel van tele, sírni kell; ha álommal, akkor pedig írni kell.

penzesliza>!

– Aki jelet kér, az jelet kap, és a küldetésnek nincs vége, mert a küldetés te magad vagy.

– Maga beteg! Kezeltetnie kéne! […]
– Önnek nincs visszavonhatatlan bűne? Miért lett rendőr? […]
– Hogy elkapjam az ilyen pszichopata szarháziakat, mint maga! […]
– Csak mert elvégeztem a rendőrség munkáját? Maga kiállt volna mellettem, ha előbb találkozunk? Mit tett volna a helyemben? […] Mennyi esélye lett volna? Maga is nő, akárcsak én! […]
– Fogalma sincs… […] – És ez nem is a tárgyhoz tartozik! Mindenkinek van választása, hogy jó és a rossz között döntsön. Az élet egy szemétláda, de nem kötelező szemétként élni! Én befejeztem magával!

#Wetoo sorozat · Összehasonlítás