Hogyan ​játsszunk gyermekeinkkel (és mikor ne)? 6 csillagozás

Brian Sutton-Smith – Shirley Sutton-Smith: Hogyan játsszunk gyermekeinkkel (és mikor ne)?

Azt ​gondolhatnánk, hogy játszani mindenki tud, miért kell ehhez könyv? A tapasztalatok sajnos azt mutatják, hogy a dolog nem ilyen egyszerű, és még ha időnk engedi sem mindig tudunk gyerekeinkkel játszani. A Sutton-Smith házaspár könyve okosan és kedvesen siet segítségünkre. Világosan és élvezetesen leírják az egyes életkoroknak legmegfelelőbb játékokat. A játék fogalmát tágan értelmezik. Ide sorolnak minden olyan tartalmas tevékenységet, ami nem közvetlen haszonra törekszik: az álommeséléstől a hátonlovagláson át egészen addig, hogy a tévéből ismert rajzfilmfigurákkal epizódokat írnak a gyerekek. Gyakorlati „recepteket” adnak tehát arra, hogyan és – ami nem kevésbé fontos – mikor ne játsszunk gyerekeinkkel, mikor hagyjuk őket magukra. A gyerek szemével, a „gyerekhez leguggolva” játszanak, s ezt az „oktató” tónustól mentes közvetlenséget az olvasóval is megteremtik. Mindebben – azon túl, hogy a házaspárból az apa több könyves gyerekpszichológus és a játékpszichológiának is… (tovább)

Gondolat, Budapest, 1986
238 oldal

gingalló>!

Az egyik legjobb könyv, amit ebben a témakörben olvastam. Nem elégszik meg a gyerek játékának elemzésével, hanem nagyon hatékonyan összekapcsolja ezt azzal a szereppel, amit a szülőnek kell betöltenie azért, hogy ez folyamat a lehető legjobban segítse a gyerek fejlődését. Könnyen megérthetjük belőle, hogy a gyereket nem kész játéktárgyakkal kell elhalmoznunk, hanem a fantáziáját, a világ iránti érzékenységét kell fejlesztenünk. Talán nem is fejlesztésről lehet itt szó, hanem arról, hogy nem gátoljuk a gyereket abban, hogy magához méltóan játszon.

MagyarIldikó>!

A szerzőpáros néha jobban megragadja a babák / gyerekek viselkedését, jellemét, mint egy szakértő pszichológus, ráadásul úgy írják le, mint egy hétköznapi ember egy másiknak, abszolút érthető és szerethető.

Judy22>!

Kicsit idejét múlt könyv.
Nem játékokat ír le, amit játszhatnánk( illetve csak párat), hanem inkább okfejt, hogy miért játszunk és melyik életszakaszban mi jellemző a gyerekekre.
így én csalódott voltam kissé.
Sokszor untam és inkább tovább lapoztam volna legszívesebben.